• TR
  • EN

 Yüksek Lisans Programları

 -           Yurtiçi ve yurtdışı denkliği olan bir kurumdan lisans diploması almış olmak.

-           Tezli Yüksek Lisans programlarında ALES'den herhangi bir puan türünden minimum 55.000 ve üstünde puana sahip olmak.(Geçerlik süresi üç yıldır.) Başvuru tarihinde ALES belgesi olmayan adaylar ''özel öğrenci'' statüsünde programa kabul edilebilirler.)

-           İngilizce dil sınavından muafiyet için son beş yıl içinde girilen YDS' den 55, TOEFL' dan 66, puana sahip olmak.

-           Almaca dil sınavından muafiyet için son iki yıl içinde girilen, Goethe Enstitüsünden en az C1 ya da DAAD' dan TestDaF 3,5 veya 5 (B2) Almanca dil sertifikalarına sahip olmak.

 

 Doktora Programları

 -       Yurtiçi ve yurtdışı denkliği olan bir kurumdan yüksek lisans diploması almış olmak.

 -       İşletme doktora programı için ALES ' den EA puan türünden minimum 65.000 ve üstünde puana sahip olmak. (Geçerlilik süresi üç yıldır. Başvuru tarihinde ALES belgesi olmayan adaylar ''özel öğrenci'' statüsünde programa kabul edilebilirler.)

 -       İktisat , doktora programı için ALES ' den herhangi bir puan türünden minimum 70.000 ve üstünde puana sahip olmak. (Geçerlilik süresi üç yıldır. Başvuru tarihinde ALES belgesi olmayan adaylar ''özel öğrenci'' statüsünde programa kabul edilebilirler.)

 -      Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi doktora programları için ALES sınavından EA veya Sayısal puan türünden minimum 70.000 ve üstünde puana sahip olmak. (Geçerlilik süresi üç yıldır. Başvuru tarihinde ALES belgesi olmayan adaylar ''özel öğrenci'' statüsünde programa kabul edilebilirler.)

-       İngilizce dil yeterliliği için son beş yıl içinde girilen YDS' den 55, TOEFL' dan 66, puana sahip olmak.