• TR
  • EN

Kuruluş: Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi yüksek lisans programı 2001 yılında kurulmuş olup,2003 yılından itibaren mezun vermektedir.

Amaç: Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi Anabilim Dalının yüksek lisans eğitiminde amaç çağdaş ve uluslararası olanaklarla yetişmiş, ağız, diş ve mukoza hastalıklarının tanısını koyan, bu dokuların iyileştirilmesine yönelik en uygun tedavi planını hazırlayan, ağız mukozası hastalıklarının tedavilerini gerçekleştiren, sistemik hastalıkların ağız bulgularına dental yaklaşımı bilen ve modern diş hekimliği radyoloji cihazlarını kullanılabilen diş hekimleri yetiştirmektir.

Hedef: Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi Anabilim Dalının yüksek lisans programının temel hedefi; hastaların tanı ve tedavi planlamasını başarı ile yapabilen, diş hekimliğine özel görüntüleme yöntemlerini kullanabilen, ağız mukozası hastalıklarının tedavilerini gerçekleştirebilen ve alanında sürekli kişisel gelişimi hedefleyen ağız diş ve çene radyolojisi yüksek lisanslı diş hekimleri yetiştirmektir.

Kazanılan Derece: Programı tüm gereksinimlerini yerine getirerek başarı ile tamamlayan mezunlar “Ağız Diş ve Çene Radyolojisi Yüksek Lisans Diploması” derecesini alırlar.

Eğitim Dili: İngilizce