• TR
  • EN

Kuruluş: Klinik Eczacılık Yüksek Lisans Programı 2006 yılı itibariyle Yeditepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde eğitim vermeye başlamıştır.

Amaç: Programın temel amacı; çeşitli disiplinlerde bütünleştirilmiş geniş tabanlı uygulamalarla klinik eczacılık ve biyolojik bilimlerde en modern araştırma yöntemleri uygulayabilen, yüksek donanıma sahip yüksek lisans öğrencilerini yetiştirmektir.

Hedef: Programın temel hedefi klinik eczacılık alanındaki gelişmeleri ve bu gelişmelerin sonuçlarını analiz edebilen, hastaya hastanede ve/veya serbest eczanede uygulayabilen ve sonuçlarını takip edebilen, farmasötik bakımın devamlılığını sağlayan, ilaç etkileşmeleri konusunda dikkatli ve yetkin olabilen, farmakokinetik ve farmakodinamik etkileşmeleri konularında becerilerini etkin kullanabilen profesyonel ve etik değerlere sahip, iletişim becerileri güçlü mezunlar yetiştirmektir.

Kazanılan Derece: Program tamamlanıp, program yeterlilikleri sağlandığında "Klinik Eczacılık" alanında uzmanlık derecesine sahip olunur.

Eğitim Dili: %100 İngilizce