• TR
  • EN

Kuruluş: Protetik diş tedavisi doktora programı 20.10.2003 yılında kurulmuş,  06.06.2005 yılından itibaren mezun vermektedir.

Amaç: Protetik diş tedavisi anabilim dalının doktora eğitiminde amaç; çağdaş ve uluslararası olanaklarla yetişmiş, sert ve yumuşak dental doku kayıplarına en uygun protetik tedavi planını hazırlayan, ileri protetik diş tedavi bilgilerine sahip olan ve güncel gelişmeleri takip eden diş hekimleri yetiştirmektir. Protetik diş tedavisi doktora eğitimi alan diş hekimlerinin, topluma ileri seviyede sağlık hizmeti verebilecek, özgün araştırma planlayacak ve yapabilecek klinik ve bilimsel donanıma sahip olarak yetiştirilmesi amaçlanır.

Hedef: Protetik diş tedavi anabilim dalının doktora programının temel hedefi; çağdaş ve uluslararası alanda hastaların tanı ve tedavi planlamasını başarı ile gerçekleştirebilecek hastalara en uygun protetik tedavi planlamasını başarı ile yapabilen, alanında sürekli kişisel gelişimi hedefleyen ve bilimsel gelişmeleri takip eden protetik diş tedavisi doktoralı diş hekimleri yetiştirmektir.

Kazanılan Derece: Programı tüm gereksinimlerini yerine getirerek başarı ile tamamlayan mezunlar “Protetik Diş Tedavisi Doktora Diploması” derecesini alırlar.

Eğitim Dili: %100 İngilizce